ثبت سفارش کالا

 

 ثبت سفارش و ارسال کالا

 دلگان به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری را می‌‏دهد.

 کلیه سفارش‌‏های ثبت شده توسط کاربران در سایت دلگان به وسیله ارسال کد سفارش  و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در نوبت تنظیم و بسته بندی جهت ارسال قرار می‏‌گیرد. دلگان همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در دلگان به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق ابطال آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای دلگان محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده،  محصول دیگری را جایگزین نماید.

 در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.

دلگان مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری،تهیه و بسته بندی و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا و یا قیمت گذاری جدید بدون اطلاع قبلی  برای دلگان محفوظ است.

 در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت دلگان، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای دلگان محفوظ است. دلگان در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت دلگان می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

 کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، دلگان جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین ، تحویل گیرنده کالای مورد سفارش هنگام دریافت کالا بایستی کارت شناسایی همراه داشته باشد و مسئولیت تحویل کالا به شخص  و یا هر آدرسی بغیر از آدرس و نام درج شده درفاکتور برگرفته ازاطلاعات مندرج در پروفایل کاربر بعهده شرکت حمل میباشد.

 با توجه به ثبت  سفارش مکانیزه، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن امکان پذیر نمیباشد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند ، و انجام هرگونه تغییر میبایست قبل از انجام نهایی کردن سفارش صورت پذیرد.

– تحویل سفارش در اماکن  عمومی امکان ‌پذیر نمیباشد و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.